20 באוגוסט 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

מה שכל בעל עסק צריך לדעת על שיווק ופרסום אפקטיבי


חגית יצחק, מומחית באסטרטגיה פרסומית ושיווק מתקדם – בעלת מאץ פוינט תקשורת שיווקית – בטור אישי לקריות באינטרנט: אתה משקיע כספים ומשאבים רבים בשיווק ופרסום העסק שלך, אך התוצאות אינן מספקות אותך? הסוד הפשוט – ארגז כלים יישומי למיצוי הפוטנציאל מבלי ללכת לאיבוד

טור אישי. חגית יצחק

כך תהפוך את בלוג העסק למניב פירות של הצלחה

הבלוגים הפכו בעת האחרונה למילה נרדפת לאתר אישי. בעולם נפוצים סוגים רבים של בלוגים: חדשותיים, מתחום הבידור, המחשבים והאינטרנט, רפואה, ועוד. יש בלוגים קבוצתיים, המנוהלים על ידי מספר גולשים ומרכיבים יחד קהילה מקוונת. בארץ נפוצים במיוחד הבלוגים האישיים בהם הכותב מדווח על דברים שקרו לו בחיי היום יום ומשתף את הקוראים בחוויותיו. בנוסף, יש בלוגים הכתובים ברמה גבוהה ומוקדשים לענייני חברה, פוליטיקה או ספרות. הגדולה של הבלוגים היא בכך שהם מאפשרים לכל גולש להפוך למעצמת תקשורת קטנה, ובכך חוללו את מהפכת התוכן האישית.

בלוג, או בעברית – יומן רשת, מאפשר לך להזרים תוכן חדש לאתר שלך על בסיס קבוע. אם תעדכן את הבלוג שלן בחוכמה, במאמרים בנושאים החופפים את מילות המפתח לחיפוש, תשיג שילוב של מיקוד שיווקי יחד עם קידום אורגני לאתר. אבל יותר מכך, הבלוג מאפשר לך לתת לעסק שלך "פנים" ו"אישיות" המגבירים את האהדה והחיבור למוצר שלך.

אז איך בונים בלוג חברה מוצלח? הבלוג הוא ערוץ לא פורמאלי חשוב, אשר מאפשר אינטראקציה ישירה עם הלקוחות. לפני כתיבת הבלוג חשוב שתדע אל מי אתה פונה ומהי המטרה שלך כדי שתוכל למקד אליה את הכתיבה. הכתיבה שלך צריכה להיות מאוד ספציפית וממוקדת בנושא שיבדל אותך מהמתחרים. למשל, אם יש לך חנות למזון אורגאני כתוב על מוצר מזון אחד וייחודי לחנות שלך. כדאי שהכתיבה שלך תשקף ידע מקצועי מרשים וכן, רצוי שתצרף קישורים לכתבות מקצועיות, אתרים נוספים, סרטונים וכדומה, כדי להעשיר את הבלוג באינפורמציה. הכתיבה שלך צריכה להיות רהוטה, ללא שגיאות כתיב, משעשעת, קולחת ומעניינת. הקפד להשאיר מקום לתגובות ולתקשורת ישירה עם הקורא. תן עצות וטיפים מקצועיים שיוכיחו את שליטתך בחומר וכך, הגולשים יחזרו אליך כאשר יחפשו חומרים רלוונטיים או כאשר ירצו לרכוש את מרכולתך.

זכור כי הקוראים מחפשים את "הפנים", לכן, כתוב בנימה אישית ושתף בחוויות אישיות שקשורות לנושא. אין צורך בפירוט של מה עשית בבוקר בדרך לעבודה, אבל אתה כן יכול לשתף בתהליכים שהובילו אותך לייצור המוצר שלך, למשל, במחשבות בונות. וכן, אתה יכול לשתף בדילמות אישיות וגם בחוויות פחות נעימות. בנוסף, באמצעות הבלוג אתה יכול ליצור קהילה שלימה שסובבת את המוצרים שלך ולהגיע אף אל המתחרים שלך.

באופן אישי, אני מאוד אוהבת את הבלוג של סת' גודין, שמנהל את אחד הבלוגים הנחשבים בתחום השיווק. אני ממליצה לך לחפש את הבלוג ולראות כיצד בלוג איכותי מתוחזק ומנוהל כהלכה.

בסופו של יום, הבלוג הוא אחד האמצעים אשר מאפשרים לך לפנות אל הלקוחות בדרך ישירה ובאמצעות דיבור אישי. בניגוד לדיוור במייל, הבלוג מדבר אל הלקוחות בגובה העיניים ונותן להם תחושה שהם מכירים אותך ואת העסק שלך. לכן, אם תשכיל לייצר בלוג איכותי, אינטראקטיבי ורציני שגם יניע את הגולשים לפעולה, תוכל להגדיל באופן משמעותי את כמות הלקוחות שלך. ושיהיה בהצלחה!

– הכותבת היא מייסדת ובעלים של חברת match point, חברה לתקשורת שיווקית ולמיתוג עסקים

בואו להיות חברים של match point בפייסבוק

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל