26 באוגוסט 2012

תעלומה: לאן נעלמו הכספים שיועדו לשיפוץ בתי"ס וגנים?


עיריית קרית מוצקין הצהירה בתחילת הקיץ כי תשקיע 2.4 מיליוני שקלים בשיפור מערכת החינוך, בניית גני ילדים ועוד * "זמן קריות" מדווח כי בפועל הושקעו רק 1.5 מיליון שקל מתוך התקציב שהובטח * העירייה: ההבטחות ימומשו בהמשך
אורית פרץ-ארי, זמן קריות

בעיריית קרית מוצקין נערכו במרץ במהלך הקיץ לקראת פתיחת שנת הלימודים. מבחינת חוק החינוך החדש, שחייב בנייתם של גנים נוספים, הם הספיקו אפילו יותר מעבר למה שתכננו, אך משום מה בין גן לגן נעלמו להם כמעט מיליון שקלים מהתקציב.

לפני היציאה לחופש הגדול התחייבו בעיריית קרית מוצקין לעשות למען התלמידים לא מעט. רוב ההבטחות אכן קוימו. במסמך הצהרת הכוונות שהוציאו לתקשורת, התחייבו אנשי העירייה לפתוח ארבעה גנים עם פתיחת שנת הלימודים וכן שלושה גנים נוספים שיתווספו בהמשך.

בנוסף הובטח כי שאר הגנים יטופלו, כמדי שנה, בחידוש, צביעה ורענון. עלות ההשקעה הכוללת בגני הילדים על פי הצהרתם עמד על 2.4 מיליוני שקלים.

והנה אנחנו בפתחה של שנת הלימודים ובעיריית קריית מוצקין מצהירים כי הושלמה בנייתם של חמישה גנים מתוך השבעה המתוכננים, ומבין השניים הנוספים אחד ייפתח כבר במהלך השנה הנוכחית. בהודעה לתקשורת שהוציאה העירייה סיכמו כך: "סך העלות נאמד ב-1.5 מיליון שקל". גם "זמן קריות" תהה לאן נעלמו כמיליון השקלים הנותרים שנכללו בתקציב המקורי.

בנוסף, במסגרת ההצהרות לגבי העבודות המתוכננות בבתי הספר היסודיים, הובטח כי אושרו ותוקצבו עבודות קירוי של פטיו פנימי בבית הספר "קורצ'אק", שעלותן נאמדה בכ-300 אלף שקל. מבדיקה שערכנו לא התבצע קירוי שכזה וגם לא נצפתה התחלה של עבודות בשטח.

מעיריית קרית מוצקין נמסר בתגובה ל"זמן קריות": "התקציב לא השתנה. שני הגנים הנוספים מיועדים לשכונת משכנות אמנים, גן אחד יאוכלס השנה והשני בשנה הבאה. עבודות הקירוי החלו בבית ספר בן גוריון. בהמשך, יבוצעו גם בקורצ'אק. ראש העיר עומד בקשר אישי עם מנהל הפיתוח במשרד החינוך למימוש ההבטחה".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל