27 באוגוסט 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

בקרית חיים השביתו הלימודים: "ילדינו אינם סרדינים"


שנת הלימודים לא נפתחה הבוקר (ב') כסדרה בבית הספר "המגינים" בקרית חיים בשל טענות הורים לילדים העולים לכיתות א' על צפיפות בכיתות – כך מדווח "רדיו חיפה". ההורים השביתו את הלימודים וקיימו הפגנה בכניסה לבית הספר. משרד החינוך: "מספר התלמידים בכיתות נקבע על פי נהלי התקן של משרד החינוך"

ההורים מפגינים מול בית הספר

שביתה ראשונה במערכת החינוך בקריות: הורים לתלמידי כיתות א' בבית ספר "המגינים" בקרית חיים השביתו הבוקר (ב') את הלימודים ולא שלחו את ילדיהם לבית הספר. ב"רדיו חיפה" דווח כי ההורים, שמוחים על הצפיפות בכיתות א' בבית הספר מפני שלטענתם, העירייה ומשרד החינוך מסרבים לפתוח כיתה נוספת, קיימו הפגנה בכניסה לבית הספר והניפו שלטים בהם נכתב, בין היתר, "ילדינו אינם סרדינים". הבוקר היו אמורות להיפתח בבית הספר שתי כיתות א' באחת מהן 39 תלמידים ובשנייה 38.

מנהלת מחוז חיפה במשרד החינוך, רחל מתוקי, אמרה ל"רדיו חיפה", כי אינה מוכנה להיפגש עם הורים שובתים. לדבריה, מנהלת בית הספר פועלת בכל הכלים שברשותה בכדי לפתור את המשבר. הורי התלמידים הביעו זעם על הדברים והודיעו, כי בכוונתם להחריף את המאבק ולא לשלוח גם מחר את ילדיהם לבית הספר.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה, כי ההחלטה והסמכות להורות על פתיחת כיתה נוספת הינה של משרד החינוך ולא של העירייה. ממשרד החינוך נמסר, כי "מספר התלמידים בכיתות נקבע על פי נהלי התקן של משרד החינוך. בשנה"ל תשע"ג, הקצה משרד החינוך 10 שעות לכל כיתות א' ללמידה בקבוצות קטנות את מיומנויות היסוד במקצועות העברית והמתמטיקה".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל