23 בספטמבר 2012

מה שכל בעל עסק צריך לדעת על שיווק ופרסום אפקטיבי


חגית יצחק, מומחית באסטרטגיה פרסומית ושיווק מתקדם – בעלת מאץ פוינט תקשורת שיווקית – בטור אישי לקריות באינטרנט: אתה משקיע כספים ומשאבים רבים בשיווק ופרסום העסק שלך, אך התוצאות אינן מספקות אותך? הסוד הפשוט – ארגז כלים יישומי למיצוי הפוטנציאל מבלי ללכת לאיבוד

טור אישי. חגית יצחק

קמפיין פרסום חכם ברשת האינטרנט!

הפרסום באינטרנט הוא היום אחד המדיומים היעילים ביותר להשגת תוצאות שיווקיות טובות. שכן, יותר ויותר אנשים מקדישים שעות רבות לגלישה באינטרנט על חשבון קריאת עיתונים וספרים, ובקרב בני הנוער אף ניכרת העדפה לרשת על פני שידורי הטלוויזיה. לכן, האינטרנט מהווה קרקע פוריה עבור המפרסמים, קרקע המאפשרת פורמטים חדשים לפרסום. אך האם אתה מחלק כספך בצורה נכונה? מה עומד מאחורי פרסום מוצלח ברשת? והאם אתה בודק עלות – תועלת?

עסקים רבים מדי, לטעמי, אינם מבינים את ההבדלים בין אפיקי הפרסום שהרשת מציעה, ומתייחסים אל כל הפרסום ברשת כאל מקשה אחת. כתוצאה מכך הם מסתפקים בהפניית כסף לאפיק כלשהו, ללא מחשבה מרובה וללא ההבחנה הנדרשת, בציפייה לתשואה גבוהה על ההשקעה ולגידול העסק רק בזכות ההילה שנתפרה סביב האינטרנט. כאשר אתה ניגש לפרסום ברשת, עליך לבחון היטב את המאפיינים של קהל היעד שלך, את העדפותיו, ולהיכן בדיוק אתה מנתב את כספך. על פי הסטטיסטיקות הקוד העומד מאחורי קמפיין אינטרנט מוצלח הוא פרסום בנקודות המפתח אשר מתאימות לעסק שלך.

ניקח לדוגמה עסק אשר רוצה לפרסם ליין חדש של מוצרי קוסמטיקה. הוא יכול להשקיע כסף רב ולהשיג חשיפה מרשימה אם יקנה שטחי פרסום בפורטלים גדולים בהם עוברים מאות אלפי גולשים ביום. אך כמה מהם ישימו לב לפרסום? כמה מהם באמת מתעניינים במוצרי קוסמטיקה חדשים? כל שאלה שכזו מצמצמת את קהל היעד מתוך אלו שנחשפים לבאנרים, עד כי נותר אחוז קטן מהגולשים שאכן מתעניין במוצר. כל עוד עלות הפרסום באתרים מבוססת על מספר חשיפות של האתר, התשואה על פרסום מסוג זה תהיה נמוכה. עכשיו נניח כי אותו עסק פונה לפרסום באתר או בפורום העוסק באסתטיקה ויופי. כמה מהגולשים מתעניינים במוצרים? 100%. הפרסום באתר הנישה, מבטיח כי כל הגולשים בו מתעניינים במוצרים מהסוג המוצע, ואם ההצעה מושכת מספיק גם ייווצרו עסקאות. בל נשכח את העובדה שבכל רגע אתה יכול למדוד את תוצאות הפרסום ולראות בכמה מתעניינים אכן זכית.

תהליך הכנת תוכנית השיווק באינטרנט כולל את השלבים הבאים:

הגדרת מטרות הקמפיין, אפיון קהלי המטרה, פילוח גיאוגרפי, ניתוח הסביבה השיווקית בה פועל העסק שלך ולסיום ההכנה עורכים מחקר מילים וביטויי מפתח הרלוונטיים לקמפיין.

רק לאחר איסוף החומר ועל-פי התוכנית תוכל לבחור את ערוצי השיווק המתאימים לך מבלי לבזבז כספים מיותרים על פרסום במקומות שאינם תואמים את המוצרים שלך.

קמפיין ברשת האינטרנט דורש עבודה חכמה ונבונה, בעלת תכנון לטווח ארוך, שתעשה בצורה מקצועית ותתבסס על נתונים נכונים. עליך לזכור כי עולם הפרסום באינטרנט הוא דינאמי ושוקק. לכן, עליך לייצר פרסום חדשני ולהיות עם היד על הדופק בכל רגע נתון. תמהיל השיווק שלך צריך להתבסס על מערך רחב ומאוזן שיכלול אלמנטים כמו צירוף של פורטלים, רשתות פרסום, אתרי נישה ואתרי תוכן. אתה צריך להכין דפי נחיתה טובים, כתבות שיווקיות ובאנרים מושכי עין. קח בחשבון כי כל מדיה נרכשת במחיר שונה ולאו דווקא המדיה הזולה או היקרה היא המתאימה לך.

בסופו של יום, עליך לדעת שהאינטרנט הוא מנוע הצמיחה הגדול ביותר של עסקים כיום. בנוסף לכך, ישנם אלפי אתרים שהינם מבוססי אינטרנט כלומר העסק עצמו הוא עסק אינטרנטי. היתרון העיקרי של עסקים שמשווקים באינטרנט הוא פנייה לקהלי יעד מגוונים וכן, במתן מענה שיווקי מתקדם שלא ניתן בפתרונות שיווק אחרים. ושוב, הכל תלוי בהכנה. כדי לקבל תשואה מרבית לקמפיין שלך עליך לבצע חקירה מדויקת ולמצוא את הפורטלים, אתרי הנישה ואתרי המפתח שיזניקו את העסק שלך קדימה.

– הכותבת היא מייסדת ובעלים של חברת match point, חברה לתקשורת שיווקית ולמיתוג עסקים

בואו להיות חברים של match point בפייסבוק

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל