21 בספטמבר 2012

120 מיליון שקל הושקעו בשיקום מתחמי מסחר ותעשייה במפרץ חיפה


יונה יהב

כ-120 מיליון ₪ הושקעו בשיקום ושדרוג מתחמי המסחר והתעשייה שבמפרץ חיפה – מתחם צ'ק-פוסט החדש (דרום), מתחם השיש, מתחם צ'ק-פוסט צפון והאחרון הוא מתחם צ'ק פוסט מזרח. העבודות לשדרוג המתחמים במפרץ חיפה, כללו החלפת תשתיות ותהליכי שיקום שלא בוצעו במתחמים מעולם.

בטקס הרמת כוסית לכבוד השנה החדשה, שנערך במתחם מוסך ארז בצ'ק פוסט, במעמד ראש העיר חיפה יונה יהב, מנכ"ל חברת יפה נוף ערן לויטה ובהשתתפות של עשרות בעלי עסקים, נחנך השבוע מתחם המסחר והתעשייה צ'ק פוסט מזרח. חברת יפה נוף סיימה את עבודות שדרוג מתחם צ'ק פוסט מזרח תוך שנה אחת בלבד, בפרויקט רחב מימדים שעלותו מוערכת בסכום של – 30 מיליון ₪.

"מאז ימי הבריטים לא ידעו מתחמים אלה אור, או תיקון ובטח שלא שדרוג ברמה גבוהה כל-כך ", אמר ראש העיר יונה יהב בטקס, "איש לא האמין שנעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו בשדרוג מתחמי הצ'ק פוסט. אני מודה לבעלי העסקים על אורך הרוח ולאנשי יפה נוף ועיריית חיפה על הביצוע. אני מבקש מבעלי הנכסים שלא ינוחו על זרי הדפנה – שפצו ושדרגו את המבנים שלכם, זה יעלה את ערך הנדל"ן ויביא עוד קונים וצרכנים למתחם".

למעלה מ-23 מיליון ₪ השקיעה עיריית חיפה בשיקומם ושדרוגם של כ-3 ק"מ של כבישים ורחובות במתחם השיש, מתחם ותיק של תעשיות כבדות במפרץ חיפה, במטרה לאפשר למפעלים ולעסקים השוכנים בו אופק לעתיד.

מתחם הצ'ק-פוסט החדש (דרום) היה המתחם הראשון אותו שיקמה חברת יפה נוף, בעלות של כ-32 מיליון ₪. לדברי מנכ"ל יפה נוף ערן לויטה "זהו מתחם בעל חשיבות מסחרית רבה לעיר, לסוחרים, לתושבים ולעירייה. היתה חשיבות רבה בכך שהוא נבחר להיות הראשון אותו שיקמנו, כדי שיהווה דוגמא ותקווה לאחרים".

במהלך ביצוע פרויקט שדרוג מתחם צ'ק פוסט צפון, שנחנך לפני כשנתיים, עבר המתחם כולו תהליכי שיקום שלא בוצעו בו מעולם, כמו החלפת התשתיות התת קרקעיות והעיליות במתחם, הסדרת תנועה והגדלה משמעותית של מספר מקומות החניה ברחובות הכלולים במתחם, טיפול בצמתים, ריבוד כבישים ומדרכות, הסדרה והתקנה של תאורת רחוב חדשה, שילוט המתחם ופיתוח גינון נוי וסביבה. הפרויקט כלל גם הליך של הפרדת שומנים מהשפכים הרגילים, במטרה למנוע זיהום קרקעות ומי תהום ולמנוע פגיעת השומנים בצנרת הניקוז העירונית שאמורה להוביל מי גשמים בלבד.

מתחם צ'ק פוסט מזרח, שנחנך השבוע, הינו המשך של מתחם צ'ק פוסט צפון לכיוון מזרח. גם במתחם זה בוצעו עבודות להחלפת תשתיות, סלילת כבישים ומדרכות, פיתוח נופי והסדרת חניה בעלות כוללת של כ- 30 מיליון ₪.

במסגרת פרויקט שדרוג מתחם הצ'ק פוסט החדש נטעו אנשי הגינון של חברת יפה נוף 300 עצים וכ- 3,000 שיחים. נסללו כ-3 ק"מ כבישים, 13 דונם מדרכות וכ-30 דונם של שטחים ציבוריים עברו תהליכי שיקום ושדרוג. לצורך קיצור זמני העבודות עבדו קבלני יפה נוף במשך הלילות, כדי להבטיח התקדמות מהירה של הפרויקט וכדי למזער את הפגיעה בשגרת המסחר במתחם במשך היום. בנוסף, הפכו הרחובות במתחם לחד-סטריים בזמן הביצוע, כדי להבטיח התקדמות מהירה של השדרוג.

בסיום הטקס נקראו המוזמנים להרים כוסית יין לכבוד סיום העבודות ולכבוד השנה החדשה. הזמרת ורדינה כהן הנעימה בשירי ארץ ישראל.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל