24 בספטמבר 2012

חוה"מ סוכות: חגיגת אומנות גלילית בכפר ורדים


חול המועד סוכות, הוא הזדמנות מצוינת ליהנות מחוויות אומנות גלילית ומיוחדת. עם בואו של הסתיו אפשר ליהנות ממגוון תערוכות ופעילויות במזג האוויר המיוחד של הרי הגליל, להסתובב בין התערוכות השונות, הבתים הפתוחים והנופים הקסומים ולבקר בחנות יד שנייה מיוחדת במינה והכל באווירה הגלילית הייחודית בכפר ורדים

כפר ורדים, השוכן במרומי הר אשכר שבגליל המערבי, מיצב עצמו בשנים האחרונות ככפר אמנים. ביישוב הקהילתי פועלים יותר מ-100 אמנים ואמניות במגוון תחומי יצירה. רבים מהם נוהגים לארח מבקרים בסטודיו הפרטי שלהם ואחרים מציגים בחנות אמני הכפר הממוקמת ברחוב הראשי.

פסטיבל הקרמיקה הנקרא "נגיעות בחומר", שמתקיים בכפר זו השנה התשיעית, הוא הזדמנות נפלאה לקהל הרחב להגיע לכפר וליהנות משלל תערוכות אומנות ופעילויות לכל המשפחה שיתקיימו בחול המועד סוכות.

האירועים שיתקיימו במסגרת פסטיבל הקרמיקה:

פסטיבל "נגיעות בחומר" – הפסטיבל שם לו למטרה לעודד את אמנות הקרמיקה בישראל ע"י חשיפתה לקהל הרחב. הפסטיבל יתקיים בין 4-6 לאוקטובר בין השעות 10:00-18:00 בכפר ורדים. ביריד ישתתפו כ-40 מטובי הקרמיקאים מהארץ, שנבחרו ע"י ועדה מיוחדת ובניהם אמנים צעירים ותושבי הצפון, יהודים ובני מיעוטים כאחד. בשנים האחרונות משך היריד אלפי מבקרים שנהנו מתצוגה ייחודית של יצירות הקרמיקה ומפעילויות חווייתיות באווירה גלילית. במהלך ימי הפסטיבל בשעות הבוקר יוכלו המבקרים ליהנות מפעילות יצירה, ולהתנסות בפעילות אבניים (התנסות בחומר) . 4-6 באוקטובר 2012 בין השעות 10:00-18:00 במרכז כפר ורדים.

בתים פתוחים – הצצה לבתיהם ועבודותיהם של אומני הכפר. במהלך ימי הפסטיבל יוכלו המבקרים ליהנות משלל התערוכות ויצירות האומנות של אומני הכפר במסגרת פרויקט "בתים פתוחים". עם הגעתם לכפר יוכלו המבקרים לגשת לגלריית אומני הכפר בצריף הירוק ברחוב הראשי של הכפר, לקבל מידע ראשוני על הבתים המשתתפים בפרויקט, ולבחור על פי טעמם וסקרנותם את התערוכות אליהם ירצו לפנות. במקום יחולקו מפות מפורטות שיפנו את המבקרים לבתים הפתוחים אותם ירצו לראות. 4-6 באוקטובר 2012- בין השעות 10:00-18:00 גלריית אומני הכפר, מרכז מידע ואומנות גלילית רחוב אשכר כפר ורדים.

תערוכת הלחם – ביום שבת ה-6.10 בשעה 11:00 ייערך שיח אומנים עם האומנים המציגים בתערוכת הלחם. התערוכה נערכת סביב נושא "הלחם" והיא כוללת יצירות אומנות של כ-30 אומנים מהכפר, ממגוון סוגי האומנות: פיסול, ציור, צילום, סריגה, זכוכית, וידאו ועוד. בתערוכה ניתן יהיה להתרשם ממגוון רחב של יצירות העוסקות בנושא הלחם- מתפקידו במסורת היהודית, דרך הלחם והמחאה החברתית ועד הלחם והשואה. אוצרות התערוכה נוגה מגדל ועדי גרינפלד מדגישות כי תהליך יצירת התערוכה דומה מאוד לתהליך יצירת הלחם: הלחם מסמל מחזוריות של זריעה, קציר ואפיה ממש כמו תהליך המחזוריות בחייו של אדם ובתהליך היצירה של האומן. הפתיחה החגיגית של התערוכה תתקיים ב- 22.9.2012 ובמהלכה יוקרן הסרט "בשביל הלחם" של צפי דיקמן החוקר ומשווה את תהליך יצירת הלחם אז והיום. 15.9-15.11 "בגלריה טל" רחוב חצב 74 כפר ורדים. שיח אומנים ב-6.10.12 בשעה 11:00. מומלץ להיכנס לאתר האינטרנט ולהתעדכן בשעות פתיחת התערוכה: www.talgallery.co.il.

תערוכת ציורים דברה מידן "אור וחושך" – דברה מידן, ילידת קנדה, מציגה בגלריית הספרייה בכפר תערוכת הדפסים אורגניים. התערוכה כוללת עבודות מתחילת דרכה האמנותית, יחד עם ציורים פוטוריאליסטים מהשנים האחרונות – ציורי נוף, צמחיה וטבע. המעבר של דברה מתל אביב לכפר פתח לה אפשרות לצייר את הטבע, נופים, צמחים וכו'.. החושך והאור מלווים את ציוריה של מידן כשר בכל ציור ניתן למצוא את האזור או המקום בו יש חלקים חשוכים, אפלים ומסתוריים. לעיתים מצלמת מידן בחוץ בשעה שהחשיכה יורדת והאור הולך ונעלם ומחפשת בציורה את מה שנראה בשעות האלו. דברה מידן למדה בקנדה, אנגליה וישראל. עלתה לארץ ב–2001. ומתגוררת עם משפחתה בכפר ורדים. דברה מידן, גלריית הספרייה בית ספר קשת כיכר 2- טלפון: 04-9972662

חנות יד שנייה "סיפורי בדים" – חנות "סיפורי בדים" היא לא רק חנות קטנה ומטריפה לבגדי יד שנייה אלא גם פרויקט קהילתי מיוחד במינו החוגג השנה עשור להקמתו. הרעיון והחלום להקמת הפרויקט היה של תושבת כפר ורדים חנה אש ז"ל שהקימה את החנות במטרה להעביר את כל ההכנסות לטובת פרויקטים של הקהילה בכפר. החנות מקבלת בגדי יד שנייה מתרומות של אנשים ומוכרת בגדים באיכות מצוינת במחירים נוחים מאוד ויש בה שפע של בגדי ילדים, נשים וגברים מג'ינס ועד שמלות ערב. בחנות עובדות 30 מתנדבות מהקהילה שמנהלות את החנות תחת ניצוחה של דרורה ויינר ואיתם גם תלמידות כיתה י' שמשתלבות במסגרת פרויקט מחויבות אישית. המתנדבות הן אלו אשר בוחרות בהליך דמוקרטי לאילו פרויקטים קהילתיים יועברו הכנסות החנות . במקרים מיוחדים ועל-פי שיקול דעת, ניתנת תמיכה גם לפרט.

איך זה עובד?

המתנדבות נמצאות בחנות בתורניות, כאשר כל משמרת מדווחת בכתב על ההכנסות ומעבירה את הפדיון למחלקת הגבייה במועצה. מתנדבות החנות פועלות בצוותים מול מחלקות המועצה ופניות לתמיכות מועברות לצוותים על פי העניין, לבדיקה והמלצה בפני הנהלת החנות. צוות ההנהלה בוחן, בודק, שוקל ומחליט במה להשקיע. כל הבקשות וההחלטות נמסרות ונענות בכתב למבקשים. בחנות נמצאים תיקי חשבונות מעודכנים, מסודרים ושקופים לכל מתעניין. עם השנים הפכה החנות למקום מפגש חברתי בכפר ורדים והתושבים עוברים, נכנסים, משתפים ומחליפים רעיונות והצעות.

בימי הפסטיבל 4-6 לאוקטובר החנות תהיה פתוחה בין השעות 10:00-18:00. חנות יד שנייה "סיפורי בדים"- המרכז המסחרי בכפר ורדים קומה 2

לפרטים נוספים על האירועים ניתן לפנות:

פסטיבל נגיעות בחומר- דקלה גרציאני 0525346881
בתים פתוחים- דינה שחר 0522808253
תערוכת הלחם- אוצרת עדי גרינפלד 0547542699
תערוכת ציורים אור וחושך- אוצרת אביבית שוץ 0523335460
חנות יד שנייה- "סיפורי בדים"- דרורה ויינר- 0547191612

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל