25 בספטמבר 2012

תנועת צעירים חדשה הוקמה בקרית ים: "חברינו עוזבים כי אין להם עבודה"


מספר צעירים, תושבי קרית ים, תפסו יוזמה והקימו תנועה חדשה * המטרה: לדאוג לאינטרסים של הצעירים ולשכנע אותם להישאר בעיר * דובר התנועה, עידן לב: "רואים את ההשפעות של הצעירים במהפכות בכל העולם"

"כל אחד מכיר בן משפחה או חבר שבחר לעזוב את העיר". אמיר ווסקו

תנועת צעירים חדשה התארגנה בקרית ים, ובכוונתה לרוץ למועצת העיר בבחירות הבאות בעוד כשנה. התנועה הנקראת "צעירים פלוס" ובראשה עומד אמיר ווסקו (25), יליד קרית ים, שמסיים בימים אלו את לימודיו לתואר ראשון בתקשורת במכללת עמק יזרעאל ומכהן כמשנה יו"ר אגודת הסטודנטים של המכללה.

"הרעיון נולד על רקע עזיבה של צעירים וסטודנטים את קרית ים ודרישה של הציבור לתנועת צעירים שתהיה המנוע של מועצת העיר", מספר ווסקו ומוסיף, "רק לאחרונה פורסם הנתון המדאיג כי אחוז המובטלים בקרית ים הוא הגבוה בקריות. זה סיפור שנוגע לכולנו ועובדה היא כי כל אחד מאיתנו מכיר בן משפחה או חבר שבחר לעזוב את העיר מאחר ואין הרבה הצעות עבודה איכותיות לא בתוכה ולא בסביבתה".

"אם לתאר זאת בגדול אז התנועה רוצה להעניק לזוגות הצעירים של העיר את האפשרות להגשים את עצמם בעיר שלהם ולא לנטוש לערים אחרות", מוסיפה תמי פריד, ממובילי התנועה.

מצע תנועת "צעירים פלוס" ידבר על קידום סוגיות כגון חינוך, חיילים בודדים, מלגות וסיוע לסטודנטים, מקומות עבודה איכותיים, דיור מוזל לזוגות צעירים ועוד.

עידן לב (בן עזרא), דובר התנועה: "אנו מסתכלים לאחור ורואים את ההשפעות של הצעירים במהפכות בכל העולם. המהפכה הצרפתית, המהפכות בעולם הערבי ואפילו המחאות בישראל, המכנה המשותף שלהן – כולן הונהגו בידי צעירים. אנו גם מסתכלים קדימה לעתיד, שבו אנו הצעירים נוביל מהלכים ונביא לשיפור ולקידום פני העיר".

למנוע נטישה לערים אחרות. חברי צעירים פלוס על רקע בניין עיריית קרית ים (מימין: אביב סלע, אמיר גלמן, תמי פריד, אמיר ווסקו ועידן לב (בן עזרא)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל