27 בספטמבר 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

לרגל החגים: עלייה של 15% במספר המתגרשים


במשפחות בהן קיימות בעיות בקשר בין בני הזוג, תקופת החגים, המתאפיינת בעודף משפחתיות, עלולה להיות הקש ששבר את גב הגמל

עודף משפחתיות בחגים (אילוסטרציה)

בימים האחרונים נרשמה עליה של 15% במספר המבקשים לפתוח בהליכי גירושין ובמספר הפונים לייעוץ לקראת פירוק המסגרת המשפחתית. עורכי הדין העוסקים בתחום מציינים כי מדובר בתופעה מוכרת, החוזרת על עצמה בנתונים משתנים מדי שנה בתקופת החגים.

עו"ד אודליה חן, שמשרדה עוסק בדיני משפחה אומרת, כי בשנים האחרונות מתאפיינת תקופת חגי תשרי, בעליה בהיקף הבקשות לגירושין ובגידול במספר הפונים לייעוץ, טרם פירוק המסגרת המשפחתית ואולם השנה כנראה לאור המצב הכלכלי והחששות הביטחוניים מדובר באחוז בהיקף חריג וגבוה, באופן משמעותי, משנים קודמות.

"תופעת פירוק המסגרת המשפחתית אחרי הקיץ או במהלך החגים היא תופעה ידועה" טוענת עו"ד חן "עד כדי כך, שאנו מכנים אותה 'תסמונת הגירושין של אחרי החגים'. לצערי השנה מדובר במספר גדול מכל מה שנתקלתי בו בשנים קודמות. מצב כלכלי של חוסר וודאות, לצד חששות ממלחמה, חודשיים של קיץ קשה במיוחד ומיד אחריהם רצף של חגים משפחתיים, יצרו הפעם אווירה מורכבת מהרגיל.

לדברי עו"ד חן הפניות הבהולות במוצאי החג מתאפיינות באמוציונליות רבה: "רוב הפונים מגיעים כשהם טעונים, נרגשים ומתקשים לפעול בשיקול דעת. הם דורשים פתרון מיידי, כאן ועכשיו ומסרבים לשמוע על דרכים להצלת מסגרת הנישואין. מדובר בפניות בעלות אופי שונה מהפניות בשאר השנה, שמתאפיינות בגישה רגועה יחסית ובבקשה לתחילת הליך גירושין בעקבות רצף אירועים קשים בזוגיות, או לאחר סכסוך מתמשך שלא נפתר.

דווקא הלחץ הזה והאגרסיות המלוות רצון לפרידה עוד במהלך החגים גורם לאנשים לבצע טעויות חמורות, טעויות שיעלו להם כסף רב, יצריכו השקעת משאבים ניכרים בהמשך ועלולות לסבך מאוד את הליך הגירושין.

כמו בכל תחום אחר בחיים ובוודאי לפני כניסה למהלך כה טעון וסבוך כמו גירושין, אני ממליצה לכל אחד ואחת לקחת כמה נשימות עמוקות ולספור עד 100 ולא לבצע שום צעד חפוז, ללא ייעוץ של עו"ד המתמחה בנושא" מסכמת עו"ד חן.

___________
– קישור ממומן:
עורכי דין בצפון

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל